NOVINKY      O NÁS    BLACK JACK     PLEMENO     FOTOGALERIE     KOKTAKTY    NAPIŠTE NÁM    
Dnešní datum
4. 03. 2015
Blackovi příbuzní
Aktivity
Výstavy a závody
Odkazy
Počet návštěvníků
Webmaster
Kontakt na správce

ZáchranařinaJsem členem ZBK Středočekého kraje. Záchranářský výcvik jsem si vybrala jako sport pro Barnabáše, protože miluje všelijaké překážky, ovšem nyní hledá i Black.SVAZ ZÁCHRANNÝCH BRIGÁD KYNOLOGŮ ČR je společenskou organizací zabývající se záchrannými pracemi pomocí speciálně vycvičených psů. Jejich výcvik je veden k vyhledávání živých i mrtvých osob v nejrůznějších prostředích. V zimních podmínkách jde převážně o hledání osob zapadlých ve sněhu nebo zavalených v lavině, v letním čase pak vyhledání osob zatoulaných a ztracených v nepřístupných terénech, většinou dětí nebo starších osob.
Specifickou kapitolu tvoří nejmladší odvětví záchrannářské kynologické činnosti, kterou je vyhledání utonulých osob pod vodní hladinou.
Výcvik probíhá formou pravidelných setkání i samostatné přípravy. Pes se postupně vede od vyštěkání viditelné osoby k stále těžšímu vyhledání v sutinách, na plochách nebo po stopě. Stejně důležitou část výcviku tvoří pravidelné procvičování poslušnosti a zdolávání překážek a také řádná socializace psa, neboť ten nesmí být agresivní a měl by vykazovat značnou odolnost k rušivým vlivům.
Psovodi podstupují různá školení, například zdravotnické a hasičské, slaňování se psem, pořádají ukázky, semináře, tábory a závody, podstupují zkoušky a atesty.
(Převzato ze stránek ZBK Středočeského kraje).

Pokud máte zájem o více informací, můžete navštívit stránky www.zachranari-stredocesi.cz